Fandom

WikiWrocław

Ulica Poznańska

309stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ulica Poznańska (niem. Posener Strasse) we Wrocławiu jest ulicą łącząca dwie równoległe trasy miejskie. Rozpoczyna się od skrzyżowania z ulicą Długą i biegnie prosto, aż do skrzyżowania z ulicą Legnicką. Na swoim przebiegu krzyżuje się z ulicami: Łęczycką, Ścinawską, Rynkiem Szczepińskim, Zachodnią, Stefana Czarnieckiego i Kruszwicką. Leży w dzielnicy Stare Miasto.

Ulicą Poznańską biegną dwie trasy linii komunikacyjnych, są to linie numer: 135, 127, 103 i 435 oraz nocna linia 245.

Zarówno ze źródeł pisanych, jak i wykopalisk wiadomo, że w średniowieczu Odra poniżej Kępy Mieszczańskiej płynęła przez rybacką wówczas osadę Szczepin - w latach 1890-1898 podczas prac ziemnych przy ul. Poznańskiej natknięto się m.in. na pozostałości czółna i inne dowody rybackiej aktywności w tym rejonie.


Artykuł zawiera udostępnione na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach. treści pochodzące w pierwotnej wersji z artykułu Ulica Poznańska we Wrocławiu w polskiej Wikipedii. Lista autorów.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki