FANDOM


Stadion Olimpijski to kompleks sportowy usytuowany na osiedlu Zalesie. Przez lata był własnością AWF we Wrocławiu, jednak w 2006 roku został odkupiony przez miasto w związku z ewentualną organizacją Mistrzostw Europy w piłkę nożną Euro 2012 - Polska-Ukraina. Kompleks składa się z stadionu głównego, toru żużlowego na którym są rozgrywane mecze żużlowe Atlasu Wrocław, boisk bocznych, kortów tenisowych, strzelnicy, basenu, Pól Marsowych oraz innych, mniejszych obiektów.

Nazwę "olimpijski" stadion zawdzięcza najprawdopodobniej swemu architektowi, Richardowi Konwiarzowi, który za swoje prace dwukrotnie otrzymał medal olimpijski (dawniej medale olimpijskie były przyznawane także za osiągnięcia w dziedzinach sztuki). Nie jest ona natomiast związana z olimpiadą czy planowanym przeznaczeniem tego obiektu pod olimpiadę - kompleks ten nigdy nie posiadał odpowiednich rozmiarów i zaplecza do starania się o tak wielką imprezę.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki