FANDOM


Rafał Dutkiewicz (ur. 6 lipca 1959 w Mikstacie) – prezydent Wrocławia od 10 listopada 2002 roku, pochodzi z Mikstatu w powiecie ostrzeszowskim w Wielkopolsce.

Plik:Dutkiewicz150.jpg

W roku 1977 rozpoczął studia na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice Wrocławskiej na kierunku matematyka. W 1985 otrzymał tytuł doktora na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Prezydent Wrocławia Edytuj

Jako polityk pozostał bezpartyjny, w wyborach prezydenckich poparły go Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość.

W wyborach na Prezydenta Wrocławia w roku 2002 w pierwszej turze otrzymał 42,11% głosów i w drugiej turze wygrał z Lidią Geringer d'Oedenberg stosunkiem głosów 64% do 36%.

W wyborach na Prezydenta Wrocławia w roku 2006 uzyskał poparcie 84,53% w pierwszej turze i został prezydentem na kolejną kadencję.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki